Internetové obchody

Stáhněte si příručku pro uživatele:

  Název Popis Velikost Datum
E-shop konektor Money S3 E-shop konektor Money S3 manuál pro uživatele 3 MB 28.3.2017

Jste vývojář internetového obchodu a chcete napojit vaši aplikaci na Money S3?
Více informací získáte na e-mailu s3eshop@csw.cz.

Jak funguje komunikace účetního programu s internetovým obchodem

Celý proces pracuje zcela jednoduše. Nejprve jednorázově nastavíte propojení mezi účetním programem Money S3 a podporovaným internetovým obchodem – zadáte typ obchodu, přístupové adresy a hesla.

Pak si zboží, které chcete na internetu nabízet, uspořádáte do přehledných skupin, podle kterých si je může zákazník vybírat a označítě je pro export do e-shopu.

Jediným tlačítkem pak odešlete tyto vybrané položky ze skladu přímo na e-shop včetně obrázků, popisů a cen) a naopak z e-shopu přijmete nové objednávky a adresy zákazníků.

Koupit modul E-shop konektor v e-shopu.

Modul E-shop konektor a podporované internetové obchody

Účetní program Money S3 využívá výhod přímého propojení na nejrozšířenější e-shopy v České republice. Řada výrobců e-shopů podporuje přenos pomocí univerzálního modulu E-shop konektor, někteří mají k dispozici vlastní datové můstky. Vždy se informujte u svého dodavatele e-shopu, jaké formáty komunikace s Money S3 podporuje.

Výhodou e-shop konektoru je podpora více internetových obchodů. Provozujete-li ve vaší firmě tedy větší množství různě zaměřených e-shopů, nevadí – všechny můžete ovládat z jediné agendy Money S3.

Nejspolehlivější propojení mezi Money S3 a libovolným e-shopem, zahrnujícím rovněž nejširší formát přenášených dat,  je zajištěno s pomocí modulu E-shop konektor. Tento modul přenáší v obou směrech mezi Money S3 a e-shopem informace o zákaznících, objednávkách a zboží, včetně jeho vlastností, jako jsou parametry (barva, rozměry), alternativy, náhrady a příslušenství či zařazování zboží do kategorií.

Nastavení výměny dat při propojení s e-shopem

Modul E-shop konektor tedy funguje jako univerzální prostředník, který přijímá a zasílá všechna potřebná data na internetový obchod v univerzálním formátu XML. Podmínkou pro úspěšnou komunikaci je pak podpora tohoto formátu dat na straně e-shopu, zajištěná jeho výrobcem. K tomuto účelu slouží vývojářská dokumentace pro eshop konektor, kterou Vám na vyžádání zašleme. Kromě toho mohou vývojáři vašeho e-shopu využít možnost konzultací přímo s Solitea Česká republika, a.s.

Jak propojit svůj e-shop s Money S3 pomocí e-shop konektoru

  1. Kontaktujte svého dodavatele e-shopu a ověřte si, zda podporuje komunikaci s Money S3 pomocí E-shop konektoru. Případně si vyberte níže preferované dodavatele e-shopů, kteří již propojení plně podporují.
  2. V prodejní síti Solitea Česká republika, a.s., si pořiďte modul Money S3 eshop konektor a nainstalujte si jej.
  3. V  Money S3 na kartě Money / Možnosti a nastavení / Obchodování na internetu zvolte propojení s E-shop konektorem, zvolte nastavení složek pro export a import dat (lokální, síťové i FTP) a můžete začít pracovat.

Jak zakoupit modul E-shop konektor

Modul zakoupíte v internetovém obchodu shop.money.cz, jeho cena je 4 990 Kč bez DPH.

Ukázky e-shopů propojených s Money S3

Podívejte se, jak mohou vypadat internetové obchody propojené na účetní program Money S3 (do obchodu vstoupíte klepnutím na obrázek)

Přímo podporované internetové obchody

Účetní program Money S3 je napojen na celou řadu e-shopů v ČR a umožňuje tak on-line komunikaci s těmto systémy. Bližší informace o způsobu propojení, včetně informací o tom, zda pracují s pomocí modulu E-shop konektor nebo s vlastním datovým můstkem, získáte u jednotlivých výrobců.

Preferovaná řešení internetových obchodů

  • Tyto e-shopy plně podporují modul E-shop konektor

Alternativní řešení internetových obchodů

  • Tyto e-shopy podporují obecnou komunikaci přes XML. Doporučujeme u výrobce e-shopu ověřit, zda plně podporuje komunikaci s Money S3 pomocí E-shop konektoru.