Finance

Modul Finance je určený výhradně uživatelům kompletu Money S3 Sklad namísto běžných modulů daňové evidence nebo účetnictví podvojného, které v tomto kompletu nejsou obsažené. Pokud potřebujete pouze profesionální nástroj pro vedení skladové evidence a obchodní agendy (vystavování faktur či objednávek), je právě komplet Sklad ideální volbou – modul Finance vás totiž nezatěžuje žádnými nadbytečnými účetními záležitostmi a šetří tak váš čas.
Modul Finance počítá s tím, že účetní agendu za vás povede externí účetní profesionál, a vy se tak budete moci soustředit výhradně na obor vašeho podnikání. Potřebujete-li pomoci s výběrem účetní společnosti, rádi Vám poradíme a doporučíme ty, kteří pracují v systémech Money.

Srovnání karet

Srovnejte karty faktury vystavené v podvojném účetnictví a modulu Finance! Kliknutím zvětšíte oba obrázky. Vlevo vidíte běžnou kartu faktury, vystavenou prostřednictvím modulu s podvojným účetnictvím. Vpravo je karta faktury, vystavená v kompletu Sklad s modulem Finance.

 

Čím vás modul Finance nezatěžuje

Rozdíl oproti modulům podvojného účetnictví či daňové evidence vidíte hned při vystavování faktur – karta vystavené faktury totiž neobsahuje Předkontaci a Členění DPH. Ty lze sice volitelně zapnout v případě, že chcete ušetřit práci vašemu účetnímu, nicméně ani potom Money S3 jejich vyplnění nekontroluje a nevyžaduje (oproti daňové evidenci a podvojnému účetnictví, kde je vyplnění těchto polí nutné pro vystavení dokladu). Modul dále neobsahuje účetní deník s možnostmi zaúčtování či přeúčtování, aparát pro závěrkové účetní operace (skladovou závěrku však pochopitelně obsahuje), tisk účetních sestav atd.

finance2

Zobrazení podrobností v kartě položky faktury

Banka, pokladna

Bez banky a pokladny by nebylo možné vést základní obchodní agendu a například vystavovat faktury, proto jsou banka i pokladna součástí modulu Finance. Účetní program Money S3 umožňuje vést libovolný počet bankovních účtů či pokladen v různých měnách pro úhrady dokladů a další peněžní operace. Pomocí speciální funkce homebanking lze provádět platební příkazy přímo do banky a zpětně výpis z banky jednoduchým způsobem rovnou zaúčtovat bez nutnosti ručního přepisování dokladů do Money S3.

Interní doklady

Interní doklady slouží pro zaúčtování vnitrofiremních operací, jakými jsou například kurzové rozdíly při zaúčtování cizoměnných dokladů, vzájemné zápočty dokladů a další.

Pohledávky a závazky

Pokud nepoužíváte modul Fakturace a přesto potřebujete mít přehled o závazcích a pohledávkách, pak stačí přímo v Money S3 vytvořit Závazkový či Pohledávkový doklad, se kterým lze pracovat obdobně jako s fakturou. Tyto doklady se používají hlavně při účtování mezd, leasingových splátek, pojištění apod.

Číselné řady a seznamy

Pro automatické číslování všech typů dokladů můžete použít rozsáhlé seznamy Číselných řad, přičemž si lze navolit samostatné číselné řady pro jednotlivé typy dokladů (například faktury či skladové doklady). Kromě číselných řad máte k dispozici i další užitečné seznamy – mezi nejdůležitější patří Střediska, Zakázky a Činnosti. Protože tyto položky lze zadat na většinu dokladů, můžete podle nich také filtrovat a tisknout téměř ve všech přehledech.